06
cze

p6020041 2 czerwca 2014 uczennice naszej szkoły Aleksandra Ambrożak, Alicja Dydyna oraz Dagmara Sot wraz z opiekunem p. Moniką Stanulewicz wzięły udział w II Lubuskim Sejmiku Dziecięcym, który został zorganizowany w Zielonej Górze  w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Uczniów oraz nauczycieli przywitał p. Tomasz Możejko- Przewodniczący Sejmiku, który przedstawił prezentację ABC Sejmiku Województwa Lubuskiego. Członek zarządu Stanisław Tomczyszyn omówił zadania i kompetencje Marszałka Województwa oraz Zarządu. W spotkaniu z młodzieżą udział wzięli także Radni Województwa Lubuskiego: Czesław Fiedorowicz, Lidia Gryko, Barbara Kucharska oraz Robert Paluch. Następnie odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej- 10 lat członkostwa Polski w UE.

W Sejmiku Dziecięcym zasiadło 30 radnych, naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Ambrożak. Sejmik Dziecięcy pracował w pięciu klubach, które zostały podzielone na kolory: żółty, niebieski, fioletowy, biały i różowy. Po obejrzeniu filmu promocyjnego województwa lubuskiego każdy zespół miał przedstawić najważniejsze przedsięwzięcie, które przyczyniłoby się do rozwoju naszego województwa. Przewodniczący klubu w czasie trzech minut musiał przekonać pozostałych radnych do swojej propozycji. Przeprowadzane głosowania niczym nie odbiegały od tych, które odbywają się podczas prawdziwych obrad.

Podstawowym celem przyświecającym organizatorom było przekazanie uczniom szkół podstawowych praktycznej wiedzy na temat funkcjonowania Samorządu Województwa Lubuskiego oraz możliwości wspierania i realizowania inicjatyw edukacyjnych dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego.      

 Monika Stanulewicz

  

Komentowanie wyłączone.

 • Szukaj:
 • Pokaz slajdów

  Pobierz odtwarzacz Flash, aby zobaczyć ten pokaz slajdów.
 • Do wakacji
  : :
 • Bezpieczne wakacje

 • Kalendarz


  « November 2017 »
  Mo Tu We Th Fr Sa Su
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30      
 • Sonda

  Codzienna nauka zajmuje Ci?

  Wyniki

 • Odwiedziny od 6 maja 12